Błyskawiczne oraz masowe aneksowanie umów z pakietem startowym „0” od Pergaminu

Nasza firma dzięki narzędziu Pergamin znalazła skuteczne rozwiązanie do optymalizacji procesów rekrutacyjnych.

Nasza firma dzięki narzędziu Pergamin znalazła skuteczne rozwiązanie do  optymalizacji procesów rekrutacyjnych. Codzienne korzystanie z oprogramowania skutkuje sprawniejszym i szybszym wdrożeniem pracownika w struktury firmy, a co za tym idzie także znacznie szybszym rozpoczęciem wykonywania zadań i byciem dostępnym dla klienta. 

We współpracy z naszymi klientem na wyjątkowym miejscu stawiamy optymalizację procesów. Wprowadzanie innowacji jest naszym nadrzędnym celem. Wygoda i komfort, który możemy zapewnić poprzez wykorzystanie najnowszych technologii, jest priorytetem w działaniach BPiON. Wszystko po to, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa przy jednoczesnym maksymalnym uproszczaniu procesów księgowo-płacowych. Nasi pracownicy HR szukali narzędzia, które ułatwiłoby im pracę związaną z podpisywaniem oraz aneksowaniem dokumentów. Duża ilość dokumentów w obiegu firmy, połączona z pracą zdalną, utrudniały bieżące zawieranie umów i domykaniem spraw kadrowych.

Platforma do obsługi dokumentów online Pergamin okazała się dużym ułatwieniem przy zarządzaniu  księgowością i administracją, a jednocześnie rozwiązaniem zapewniającym bezpieczne świadczenie usług zgodnych z polityką prawności firmy oraz RODO. 

W BPiON dbamy o komfort naszych pracowników oraz kandydatów, zależy nam na zmaksymalizowaniu efektów w jak najkrótszym czasie. Oto, co zyskaliśmy dzięki Pergaminowi:

 •  Innowacyjne rozwiązania do zarządzania administracją
 • Usprawnienie i digitalizację procesów (jest to równe efektywności kosztowej klientów)
 • Całkowitą rezygnację z obiegu papierowych akt osobowych

Naszym nadrzędnym celem było:

 • Zdigitalizowanie obiegu dokumentów
 • Odciążenie pracowników HR w masowym aneksowaniu – podpisywaniu i wysyłce dokumentów – podczas zmian w Kodeksie pracy dotyczących pracy zdalnej i hybrydowej

Pergamin pomógł nam w organizacji szybkiego aneksowania i podpisywania umów. Znacząco ułatwił proces przyjmowania nowych kandydatów oraz onboarding. Kluczowym osiągnięciem było wprowadzenie jednolitego i prostego oprogramowania we wszystkich działach i lokalizacjach naszej firmy. W kontekście zmian w prawie pracy nasza firma poszukiwała sposobu na usprawnianie procesów zatrudniania. Zależało nam na rozwiązaniu, które będzie obsługiwać nie tylko umowy o pracę, ale także: oświadczenia, zgłoszenia, wnioski, czyli cały pakiet dokumentów przy rozpoczynaniu zatrudnienia (tzw. pakiet „0”). Dzięki Pergaminowi” zyskaliśmy sprawną obsługę wewnątrzfirmowych procesów HR-owych.

Co zawiera pakiet „0” dla HR:

 • wnioski
 •  oświadczenia
 •  zgłoszenia
 •  porozumienia
 •  opisy stanowisk

Efektem współpracy jest zaoszczędzony czas i udoskonalenie procesu obiegu dokumentów. Do głównych korzyści, jakie udało nam się osiągnąć, zaliczamy przede wszystkim  wprowadzenie standaryzowanych procesów przepływu dokumentów.

Wykorzystanie Pergaminu sprawiło, że obsługa i obieg dokumentów w naszej firmie jest w pełni scyfryzowany – od momentu tworzenia draftu z wykorzystaniem elastycznych szablonów ze zmiennymi, przez masową wysyłkę aneksów, po ich elektroniczne podpisanie. 

Dodatkowe korzyści, które dostrzegamy po wprowadzeniu oprogramowania:

 • Automatyzacja procesu zarządzania dokumentami
 • Zwrot kosztów po 3 miesiącach
 • Lepszy candidate experience nowych pracowników
 • 100% elektroniczny obieg dokumentów
 • 70% odzyskanego czasu pracowników HR
 • 10x szybszy proces obsługi dokumentów

Pergamin ograniczył koszty związane z obsługą procesów pracy zdalnej i hybrydowej. Procesy te stały się łatwe i szybkie – kandydat otrzymuje link, przez który może się zalogować, następnie w systemie zapoznaje się ze wszystkimi dokumentami oraz szybko i sprawnie może je wypełnić.

Dzięki oprogramowaniu Pergamin kandydat i przyszły pracownik firmy zapoznaje się online ze wszystkimi zapisami umowy i w każdej chwili może ją szybko oraz wygodnie podpisać elektronicznie. 

Powiązane zagadnienia