Usługi korporacyjne i zakładanie spółek

Dzięki współpracy z naszym zespołem ekspertów świadczących usługi sekretariatu korporacyjnego zawsze spełnisz wymagania związane z obsługą koprporacyjną spółki, przestrzeganiem lokalnych przepisów oraz obowiązków statutowych oraz adresem rejestrowym

W dzisiejszym skomplikowanym świecie przepisów proces spełniania wszystkich wymagań regulacyjnych może spowolnić ekspansję Twojego biznesu i obniżyć Twoją konkurencyjność. Dzięki naszym przejrzystym i szybko dostępnym usługom wsparcia ekspertów świadczących usługi sekretariatu korporacyjnego, możesz działać z pełną prędkością już od pierwszego dnia po nawiązaniu współpracy

Usługi sekretariatu korporacyjnego mogą wydawać się nieskomplikowane, ale skuteczne zarządzanie nimi wymaga zaangażowania doświadczonych ekspertów – doradców podatkowych, prawników i innych profesjonalistów finansowych oraz administracyjnych. To szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku, gdy mamy do czynienia  z różnymi formami operacji międzynarodowych. Zespół BPiON ma za sobą setki zrealizowanych projektów dla klientów korporacyjnych z różnych kontynentów, mających na celu optymalizacje procesów zarządzania i compliance.

Skontaktuj się:

bpion accounting finance payroll hr
Rafał Nadolny
Dyrektor Zarządzający,
Partner

Wkrocz do świata, w którym compliance może być wygodny. Zapoznaj się z naszym zakresem usług:

Rejestracja spółek / sprzedaż gotowych spółek (shelf companies)

Kiedy zdecydujesz się zainwestować na zagranicznych rynkach, dlaczego miałbyś samotnie mierzyć się z zawiłościami lokalnych regulacji, aby rozpocząć swoją działalność? W BPiON, dzięki naszej wiedzy z różnych branż, jesteśmy gotowi poprowadzić cię przez wszystkie potencjalne wyzwania wskazanego rynku. Jeśli czas jest dla Ciebie kluczowy, możesz rozpocząć swoją działalność korzystając z naszych gotowych spółek (shelf companies)

Nasze gotowe spółki są polecane przez uznane kancelarie prawnicze, doradców oraz audytorów. Wielu z naszych Klientów to spółki notowane na giełdach, gdzie zasady compliance są bezwzględnie respektowane. Szczególnym uznaniem cieszą się podczas transakcji M&A w branży Real Estate. Jest to najszybszy i w pełni bezpieczny sposób rozpoczęcia działalności.

Ułatw sobie podróż po zawiłościach lokalnych regulacji i powierz BPiON utworzenie spółki dla Ciebie:

Usługi związane z zamknięciem roku
finansowego

Odkryj nasz nowy model kompleksowej obsługi usług w zakresie zamknięcia roku finansowego obejmujący tworzenie uchwał wspólników, protokołów ze zgromadzeń wspólników, raportów z działalności Zarządu.

W BPiON realizujemy wszystkie twoje potrzeby prawno-podatkowe w Twoim imieniu, zapewniając bezproblemowe zatwierdzenie, zgłoszenie Sprawozdań Finansowych do Sądu Rejestrowego (KRS) i opublikowanie sprawozdań finansowych, niezależnie czy wymaga to prostego zatwierdzenia przez wspólników na Zgromadzeniu Wspólników , czy bardziej skomplikowanych działań.

Znajomość lokalnych języków oraz zawsze języka angielskiego i biegłość w obszarze raportowania finansowego we wszystkich obszarach działalności są kluczowe dla usprawnienia tego istotnego etapu prowadzenia biznesu.

Lokalne regulacje

BPiON może wesprzeć Twoją firmę w spełnieniu wszelkiego rodzaju lokalnych wymagań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, zapewniając pełną zgodność z prawem oraz stałą współpracę z lokalnymi urzędami skarbowymi, izbami, GUS i innymi organami administracyjnymi.

Upewnij się, że twoja firma pozostaje w zgodzie z lokalnymi wymogami. Pozwól BPiON zająć się prawno-podatkowymi i administracyjnymi zawiłościami:

Zmiany dokumentów korporacyjnych

Każda organizacja przechodzi przez różne cykle jej funkcjonowania – zmienia się od momentu powstania, korporatyzacji aż po ekspansje na nowe rynki. W trakcie tych procesów jedną z najważniejszych rzeczy jest utrzymanie rentowności działalności.

Zespół specjalistów korporacyjnych BPiON, we współpracy z naszymi partnerami z branży prawnej, jest gotów pomóc w niezbędnych kwestiach prawnych, gdy twoja firma jest na etapie zmian organizacyjnych. Tworzymy uchwały organów spółek, protokoły, nowe procedury, polityki oraz wzory umów.

Asystujemy w sprawach administracyjnych podczas transakcji M&A, współpracując z renomowanymi kancelariami prawnymi.

Pracownicy zagraniczni

Po zakończeniu wdrożenia firmy na nowym rynku, oddelegowanie do niej kluczowych pracowników z zagranicy może być nie lada wyzwaniem. w BPiON jesteśmy gotowi do wsparcia w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji urzędowej i przeprowadzenia całego procesu związanego z uzyskiwanie pozwoleń na pracę, dokumentów pobytowych a także wiz.  Nasza wiedza, doświadczenie i znajomość lokalnych regulacji pozwala nam maksymalnie uprościć kwestie zatrudniania pracowników zagranicznych dla naszuch klientów.

Skorzystaj z naszej specjalistycznej pomocy w kwestiach zatrudniania zagranicznych pracowników:

Lokalny zarząd

Kierownictwo wyższego szczebla w BPiON doskonale zna lokalne przepisy i praktyki zarządzania ryzykiem, posiadając odpowiednie umiejętności i kwalifikacje w dziedzinie rachunkowości, prawa oraz podatków, tak aby zadbać o twoją firmę w każdym momencie jej funkcjonowania. Nasi dyrektorzy są udziałowcami naszej firmy, co gwarantuje długoterminowe zaangażowanie w świadczenie usług najwyższej jakości.

Dowiedz się, jak możesz podnieść poziom kontroli lokalnej dzięki usługom wsparcia przez Dyrektorów BPiON:

Adres rejestrowy

Zdarza się, że do prowadzenia działalności na nowym rynku nie jest wymagana fizyczna obecność pracowników administracyjnych do obsługi korespondencji. BPiON oferuje możliwość podnajmu adresu rejestrowego w swojej siedzibie w nowoczesnym biurze  w centrum miasta. Zapewniając obsługę korespondencji przychodzącej oraz wychodzącej a także salę konferencyjną na spotkania w razie potrzeby. BPiON udostępnia narzędzia do obsługi obiegów dokumentów elektronicznych z możliwością budowy wielostopniowego systemu zatwierdzania.

Jesteśmy w stanie zredukować koszty związane z utrzymaniem biura i systemami zarządzania dokumentami oraz zaoferować szereg innych tego typu usług, z których skorzystało już wielu naszych klientów.

Poznaj Swojego Klienta (KYC)

KYC (Know Your Customer) stanowi podstawę nowoczesnych stosunków biznesowych i istotny element niezbędnej weryfikacji kontrahenta wymagany przepisami lokalnymi.  Znajomość Beneficjenta Rzeczywistego (UBO) swojego klienta i podmiotów powiązanych jest kluczowa dla zapobiegania praniu brudnych pieniędzy, minimalizowaniu ryzyka oszustw podatkowych oraz zapewniania transparentności prowadzenia biznesu.

Działając na silnie regulowanym rynku, w BPiON jesteśmy bezkompromisowi w podejściu do procedur KYC: identyfikujemy i regularnie monitorujemy klientów w oparciu o najwyższej jakości standardy. Korzystamy przy tym z lokalnych i globalnych baz danych, co redukuje poświecony czas – a co za tym idzie – także koszty.

Usługi kontroli rentowności firmy

Rejestracja spółki i skuteczne ustawienie modelu zarządzania jest kluczowe na początku cyklu życia każdej organizacji, jednak tak jak zmienia się Twoja firma, zmieniają się także otoczenie biznesowe oraz przepisy regulujące działalność gospodarczą, dlatego koniecze jest stałe kontrolowanie zgodności nowymi przepisami i obowiązkami.  

Dzięki regularnym analizom Compliance, świadczonym przez BPiON możesz być pewien, że twoja bieżąca dokumentacjaspełnia najnowsze standardy regulacyjne, co pozwala uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości i zagwarantować płynne funkcjonowanie Twojego biznesu.

Skontaktuj się z nami, aby zapewnić sobie spokojną i bezproblemową działalność:

Wsparcie Sygnalisty (Whistleblowing)

Czy twoja firma zatrudnia więcej niż 50 pracowników lub generuje przychody przekraczające 10 milionów euro? Jeśli tak, to jesteś zobowiązany do posiadania systemu zgłaszania nieprawidłowości (ang. Whistleblowing).

BPiON to nie tylko zgodność z przepisami, ale także efektywność funkcjonowania – nasza wiedza z zakresu digitalizacji i integracji aplikacji zapewnia płynne i transparentne funkcjonowanie systemu zgłaszania nieprawidłowości. Oferujemy wsparcie w zbudowaniu odpowiedniej struktury, przezwyciężaniu przeszkód cyfrowych i nawiązywaniu współpracy z zewnętrznymi partnerami prawnymi w zakresie zarządzania zgłoszonymi incydentami.

Chcesz uwolnić się od narastających, powtarzalnych operacji?

Bez względu na to, czy Twoja organizacja działa na rynku polskim, węgierskim czy rumuńskim, czy też operuje na innych rynkach Europy – nasze biura w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie skutecznie pomogą twojej firmie w osiągnięciu zamierzonych celów.

Odblokuj swój potencjał – skontaktuj się z nami, aby uzyskać wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb:

Kontakt:

bpion accounting finance payroll hr
Rafał Nadolny
Dyrektor Zarządzający,
Partner

Zagadnienia powiązane