Outsourcing kadr i płac

Outsourcing kadr i płac (HR & Payroll) świadczony przez BPiON ułatwia spełnianie wymogów związanych z przestrzeganiem przepisów prawa pracy oraz zarządzaniem indywidualnymi przypadkami zatrudnienia pracowników w Twojej organizacji

Zarządzanie kadrami i płacami to niełatwe zadanie. Wskazywane jako jedne z najbardziej skomplikowanych i delikatnych procesów w spółce, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu relacji z pracownikami oraz budowaniu wizerunku i reputacji pracodawcy

Chociaż postęp technologiczny i automatyzacja oferują narzędzia do upraszczania tych procesów, do ich prawidłowego funkcjonowania w dalszym ciągu potrzebne jest wsparcie doświadczonych specjalistów.

W BPiON do perfekcji opanowaliśmy zarządzanie kadrami i płacami, począwszy od znajomości ciągle ewoluujących przepisów prawnych po indywidualne subtelności każdej umowy związanej ze stosunkiem pracy. Świadczymy szeroki zakres usług z zakresu outsourcingu administracji kadrowej oraz płacowej dla wielu globalnych i regionalnych klientów korporacyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jako ekspert na rynku wiemy czego potrzebujesz jeżeli chodzi o zarządzanie wynagrodzeniami i administracją kadrową, oraz rozumiemy Twoje oczekiwania w zakresie komunikacji i terminowości realizowanych zadań.

Od naliczania płac, zapewniania skrupulatnej walidacji danych pracowników, planowania i rozliczania czasu pracy, zarządzania płatnościami i raportowania, po prowadzenie administracji kadrowej – zdecyduj, którymi zadaniami chcesz w dalszym ciągu zarządzać wewnętrznie, a które chciał(a)byś powierzyć Naszemu zespołowi ekspertów.

Skontaktuj się:

bpion accounting finance payroll hr
Rafał Nadolny
Dyrektor Zarządzający,
Partner

Zobacz, w jaki sposób nasze usługi mogą zwiększyć efektywność zarządzania administracją kadrowo-płacową w Twojej organizacji:

payments

Obsługa
płacowa

developer_board

Systemy kadrowo-płacowe

person_add

Employment without
Establishment (EwE)

manage_accounts

Administracja
kadrowa

Obsługa płacowa

Wiemy, że potrzeby Twojej organizacji są unikalne, tak jak nasze rozwiązania dopasowane do nich. W BPiON tworzymy strategie outsourcingu płacowego zgodną z procedurami i ambicjami Twojej organizacji. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz naszych usług dla jednego kraju czy wielu regionów, nasza wiedza i doświadczenie są wszechstronne – obsługujemy zarówno świeżo utworzone podmioty, jak i globalnych liderów w swojej branży.

Dzięki BPiON nie tylko uwalniasz się od obsługi skomplikowanych procesów płacowych, ale także zyskujesz Partnera doświadczonego w zakresie naliczania płac i obsługi kadrowej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, który dokładnie rozumie ich różnorodne zawiłości prawne.

Nasze usługi

 • Kalkulacja wynagrodzeń brutto-netto
 • Dystrybucja pasków płacowych
 • Import plików bankowych do przelewów wynagrodzeń
 • Dedykowane raporty kadrowo-płacowe oraz księgowe, w tym pliki do automatycznego księgowania listy płac (pliki GL)
 • Kalkulacja zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT) i składek na ubezpieczenia społeczne ZUS (miesięczne i roczne)
 • Wsparcie w zakresie kontroli PIT i ZUS
 • Wsparcie onsite w biurze Klienta (wizyty w siedzibie Klienta)
 • Konwersja i migracja baz danych z systemów kadrowo-płacowych
 • Prognozowanie kosztów wynagrodzeń i płac
 • Obsługa PFRON i PPK
 • Projektowanie, wdrożenie i bieżąca obsługa świadczeń pozapłacowych, dostosowana do konkretnego kraju (Benefity, PPK, PPE)
 • Administracja kadrowo-płacowa dla pracowników delegowanych
 • Platformy do planowania i zarządzania czasem pracy (RCP)
 • Portal pracowniczy (Employee Self Services)
 • Elektroniczny obieg dokumentacji kadrowej, z podpisami elektronicznymi
 • Elektroniczne akta osobowe pracowników e-Teczka (HR e-files)
 • Interfejsy z regionalnymi lub globalnymi systemami informatycznymi do zarządzania zasobami ludzkimi, lub narzędziami do zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), takimi jak Workday lub SAP SuccessFactors, dostarczane je jako zintegrowane rozwiązanie płacowe dla firm prowadzących działalność w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE)

Wsparcie dla nowych inwestorów

Rozpoczynasz działalność w krajach takich jak Polska, Węgry, Rumunia, Czechy, Słowacja lub Ukraina? W BPiON zapewnimy twojej firmie płynne wejście na rynek i wsparcie operacyjne dla nowych inwestorów zagranicznych oraz rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw.

Dzięki naszej rozległej wiedzy o lokalnych przepisach, pomożemy w zbudowaniu podstaw operacyjnych organizacji, co pozwoli Ci skoncentrować się na innych kluczowych obszarach Twojego biznesu. Zapewniamy stałe, wsparcie na każdym etapie współpracy.

Zaufaj naszej profesjonalnej obsłudze i pozwól nam zarządzać procesami związanymi z finansami oraz obsługą kadrowo-płacową:

Usługi dla dużych przedsiębiorstw

Dla dużych organizacji kluczowa jest obsługa płacowa oparta na zaawansowanej technologii. BPiON ostarcza rozbudowane systemy kadrowo-płacowe w ramach świadczenia usług outsourcingu kadrowo-płacowego. Elektroniczne obiegi dokumentów kadrowych, platformy do zarządzania czasem pracy i narzędzia związane z portalem do samoobsługi pracowniczej przeniosą Twoją pracę na wyższy poziom digitalizacji. Nasze narzędzia doskonale współpracują z globalnymi systemami HR (zapewne znanymi już w Twojej firmie) takimi jak: Workday, SAP, SuccessFactors lub Payzaar.

Poznaj, jak dziś optymalizuje się procesy związane z podpisem elektronicznym, jak działa elektroniczny obieg dokumentacji kadrowej i systemy do samoobsługi pracowników (Portale pracownicze), które poprawiają poziom zadowolenia pracowników. Dodatkowo, nasz dedykowany zespół ds. transformacji cyfrowej jest gotowy do opracowania i wdrożenia dedykowanych rozwiązań technologicznych, które wyjdą naprzeciw Twoim globalnym wymaganiom dotyczącym obszaru kadrowo-płacowego i raportowania.

Gwarantujemy bezpośredni dostęp do naszych specjalistów kadrowo-płacowych , którzy kompleksowo przeprowadzą Cię przez każdy proces kadrowo-płacowy. Naszym celem jest stworzenie synergii technologii, zarządzania procesami biznesowymi i wiedzy merytorycznej w celu poprawy efektywności procesów w Twojej organizacji.

Jak możemy pomóc Twojej organizacji?

Systemy kadrowo-płacowe

Rozważasz zmianę dostawcy usług kadrowo-płacowych lub zmianę systemu rozliczania wynagrodzeń, ale brakuje Ci czasu, doświadczenia lub skutecznego narzędzia do weryfikacji danych? Pozwól naszemu zespołowi Digital Transformation płynnie przenieść twoją istniejącą bazę danych kadrowo-płacowych do nowego systemu, zapewniając szybkie i bezproblemowe wdrożenie.

Dodatkowo, jesteśmy zawsze gotowi do pomocy w kompleksowej automatyzacji procesów kadrowych lub płacowych, która ułatwi Twojej organizacji zbieranie, przetwarzanie, naliczanie wynagrodzeń i raportowanie danych. Ciągłe usprawnianie procesów to nasza podstawowa zasada.

Jak możemy pomóc Twojej firmie?

Administracja kadrowa

Administracja zasobami ludzkimi (HR) może być skomplikowana, kosztowna i wymagać ciągłych zmian. Wyobraź sobie, że możesz uwolnić swój zespół HR od znacznej części powtarzalnych operacji związanych z administracją kadrową, aby skoncentrować się na strategicznych inicjatywach HR, które pozytywnie wpłyną na twój biznes.

Nasz model obsługi świadczenia obsługi został zaprojektowany w taki sposób, że płynnie możemy zapewniać obsługę zdalną, stacjonarną oraz hybrydową dostosowując się do unikalnych wymagań twojej organizacji. Ten elastyczny i modułowy system gwarantuje pełne dopasowanie do twojej specyfiki operacyjnej, niezależnie od lokalizacji.

W BPiON, pomożemy Twojej organizacji w sprawnym zarządzaniu zasobami ludzkimi:

Usługi administracji kadrowej

Oferujemy rozwiązania z zakresu administracji kadrowej zapewniające zgodność z przepisami prawa pracy:

 • Monitorowanie i informowanie o zmianach przepisów w zakresie prawa pracy, podatków oraz ubezpieczeń społecznych;
 • Zarządzanie teczkami osobowymi pracowników i dostarczanie narzędzi do prowadzenia elektronicznych akt osobowych (e-teczka)
 • Wsparcie w przygotowywaniu umów o pracę i umów cywilnoprawnych
 • Monitorowanie szkoleń z zakresu BHPoraz badań medycyny pracy
 • Pomoc w uzyskiwaniu wiz, zezwoleń na pracę i kart pobytu dla pracowników i członków zarządu
 • Doradztwo dotyczące lokalnych przepisów, zwyczajów oraz praktyk w CEE
 • Administracja benefitami pracowniczymi
 • Onboarding nowych pracowników i offboarding pracowników
 • Prowadzenie elektronicznej ewidencji urlopów i zwolnień chorobowych
 • Obsługa program Płatnik. Raportowanie do ZUS
 • Administracja programami emerytalnymi dla pracowników (np. PPK lub PPE w Polsce)
 • Wsparcie podczas kontroli związanych z zatrudnieniem
 • Usługi administracji HR realizowana przez oddelegowaną osobę do biura Klienta
 • Dostępność wsparcia dla działu HR “na żądanie”

Usługi HR realizowane w siedzibie klienta, “onsite

W dzisiejszych czasach wielu naszych klientów pracuje zdalnie lub przyjmuje hybrydowe modele pracy. Administracja kadrowa podąża za tymi modelami. Choć wiele funkcji jest dziś obsługiwanych zdalnie, zdarzają się sytuacje, gdy potrzebne są usługi “tu i teraz” na miejscu w siedzibie klienta. Tworzymy nasze usługi administracji HR zgodnie z preferencjami naszych Klientów: w pełni zdalne, na miejscu, hybrydowe, czy dostosowane do konkretnej specyfiki działalności organizacji.

Dowiedz się, jak nasze usługi mogą pomóc w administrowaniu kadrami w Twojej firmie:

Tymczasowe wsparcie kadrowe

Twoja firma nie jest zainteresowana outsourcingiem obsługi administracji kadrowo-płacowe, a jedynie szuka dodatkowego, specjalistycznego wsparcia na czas określony? Możemy oddelegować jednego z naszych Specjalistów do czasowej obsługi onsite.

Dowiedz się, jak możemy pomóc rozszerzyć Twój zespół o wykwalifikowaną pomoc tymczasową:

Rekrutacje

Zamierzasz powiększyć swój zespół i zatrudnić nowych pracowników?

Oferujemy profesjonalne usługi rekrutacyjne, w których wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie finansów, księgowości, kadr i płac aby profilować, poszukiwać a następnie weryfikować wiedzę merytoryczną właściwych kandydatów na konkretne stanowiska w Twojej organizacji.
To co odróżnia nas od standardowych firm rekruterskich to specjalizacja i możliwość weryfikacji wiedzy kandydatów z zakresu finansów, księgowości, podatków, kadr i płac.

Jak możemy pomóc Twojej organizacji w znalezieniu odpowiedniego pracownika?

Employment without Establishment (EwE)

Chcesz wejść na nowy rynek Europy Środkowo-Wschodniej bez konieczności tworzenia osobnej spółki lub oddziału lub rozważasz zdalne zatrudnienie pracownika w Polsce przez firmę z siedzibą z zagranicy?

Pomożemy Ci zatrudnić osoby w Polsce, Rumunii, Czechach, na Węgrzech i Słowacji bez konieczności zakładania odrębnej spółki lub oddziału na tych rynkach. Rozwiązanie to, znane jako “EwE” ( Employment without Establishment), jest efektywną kosztowo i bardziej przystępną alternatywą od usług wynajmu pracowników za pośrednictwem agencji pracy.

Dowiedz się więcej o korzyściach wynikających z EwE lub skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły oferty:

Chcesz uwolnić się od narastających, powtarzalnych operacji kadrowo-płacowych?

Bez względu na to, czy Twoja organizacja działa na rynku polskim, węgierskim czy rumuńskim, czy też operuje na innych rynkach Europy – nasze biura w Warszawie, Budapeszcie i Bukareszcie skutecznie pomogą twojej firmie w osiągnięciu zamierzonych celów.

Odblokuj swój potencjał – skontaktuj się z nami, aby uzyskać wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb:

Kontakt:

bpion accounting finance payroll hr
Rafał Nadolny
Dyrektor Zarządzający,
Partner

Zagadnienia powiązane