W pierwszych tygodniach globalnej epidemii koronawirusa firmy zajęte były dopracowywaniem swoich zasad  BCP (Business Continuity Planning) i weryfikowaniem czy rzeczywiście sprawdzą się one w praktyce.

Popularne ostatnimi czasy pojęcia, takie jak AI czy RPA, poszły w odstawkę, gdy wyzwanie, przed jakim stanęliśmy, stało się głównym motorem napędowym rozwoju cyfryzacji. Zaczęliśmy zadawać sobie pytania: “Czy posiadamy wystarczającą liczbę laptopów i połączeń VPN?”, “Czy przepustowość naszego łącza internetowego pozwala na swobodny dostęp do serwerów?”, a także poświęcać więcej uwagi regulacjom GDPR dotyczącym bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.

Z drugiej strony uważamy, że w tych trudnych czasach firmy powinny znaleźć chwilę na przemyślenie swoich cyfrowych strategii i naprawienie wszelkich nieprawidłowości, począwszy od podstaw. Dygitalizacja  dokumentów czy proste procesy archiwizacji i zarządzanie przepływem zadań mające na celu zminimalizowanie ilości fizycznej dokumentacji nie były nadto skomplikowane nawet 5 – 10 lat temu, ale dopiero teraz, w obliczu globalnej pandemii, firmy zostały zmuszone, by potraktować je priorytetowo.

Naszym kluczowym celem w nadchodzących tygodniach jest pokazanie jak papier przechodzi transformację w wersję cyfrową, offline zmienia się na online, a manualne działania zostają zastąpione przez zautomatyzowane procesy w zakresie księgowości, kadr i płac oraz outsourcingu procesów biznesowych w tej cyfrowej erze.

Śledź nasze posty na blogu i subskrybuj nasz newsletter. Bądź na bieżąco z digitalizacją procesów księgowych i płacowych, odpowiedzią technologii na wyzwania związane z koronawirusem.

https://bpion.pl/kontakt/get-newsletter/?lang=pl 

Coronavirus lead the implement of digitalization at companies